Parry TABN18700W Stainless Steel Wall Table with Void, 1800mm(w)
Parry TABN18700W Stainless Steel Wall Table with Void, 1800mm(w) is part of the range of quality wall, centre, height-adjustable, low-height and flatpack stainless steel tables from Parry. These tables are manufactured from high-grade stainless steel, have a welded frame, legs built from 30mm box section and a rear upstand.
Stainless steel wall tables with no undershelves are available from 600mm to 1800mm widths and depths of either 600mm or 700mm.
PRODUCT FEATURES:
- Stainless Steel Table with no undershelf
- Supplied assembled. Please note: This product is built to order and non-refundable.
- Legs built from 30mm box section
- Welded frame
- Rear upstand
Optional Extras:
- Special cut-outs to fit round pipes and pillars – specify location
- Fitted standard rubber scrap ring
- Standard side panels left or right
- Extra upstand per table – specify left or right hand
- Special chamfers
- Castors 50mm, 75mm or 100mm
In the 700mm (d) x 900mm (h) range of Wall Tables with no undershelves, the following widths are available.
TABN18700W – 1800mm (w)
In the 600mm (d) x 900mm (h) range of Wall Tables with no undershelves, the following widths are available.